امروز جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷

جلسه طلاب و فضلای فردوس در قم یکشنبه ۱۰ دى ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۳:۲۲


جلسه طلاب و فضلای فردوس در قم تعداد بازدید: ۳۱۳

جلسه طلاب و فضلای شهرستان فردوس با حضور حجت الاسلام بابایی، امام جمعه شهرستان فردوس برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، جلسه طلاب و فضلای  شهرستان فردوس با حضور حجت الاسلام بابایی، امام جمعه شهرستان فردوس برگزار شد.

 

حجت الاسلام و السلمین عباس رضوانی نسب، نماینده طلاب و فضلای شهرستان فردوس در ابتدای این مراسم گفت: در دیداری که سال 95 اعضای مجمع نمایندگان با رهبر معظم انقلاب  داشتند، ایشان بر پیگیری مطالبات حوزه انقلابی بسیار تاکید داشتند.

 

وی ادامه داد: اگر آن دیدار و آن بیانات ایشان نبود، شاید مجمع به تعطیلی کشیده می شد، در واقع با بیانات ایشان روح تازه ای در مجمع دمیده شد و طرح هایی که در مجمع نمایندگان مطرح شده بود تعجب برخی را به دنبال داشت.

 

عضو مجمع نمایندگان طلاب اظهار داشت: در بحث کادر سازی برای نظام در مجمع نمایندگان طلاب کمیسیونی تشکیل شده است برای بحث ائمه جمعه، خبرگان و سایر چیزها و نهایی شده است که این یک کار بسیار با ارزش است.

 

حجت الاسلام و السلمین رضوانی نسب با اشاره به اینکه هر ساله اجلاسیه ای در اولین روزهای فروردین ماه در فردوس با حضور طلاب خواهر و برادر برگزار می شود، افزود: در سال جدید یازدهمین اجلاسیه نیز برگزار خواهد شد.

 

در ادامه جلسه حجت الاسلام  و المسلمین سیدرضا تقوی، رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور به اهمیت بحث «تذکر» اشاره ای کرد و ابراز داشت: همیشه نیاز نیست تذکر از طرف مقام عالی به دانی باشد، بایستی از تذکر همه افراد استفاده کنید که سیره ائمه(ع) این را می رساند.

 

وی با اشاره به فرمایشات حضرت امیر(ع) اظهار داشت: ایشان اولین شعارش این بود که بایستی از همه قطع امید کرد و تنها توجه خود را به خدا مشغول کنیم چون زمامدار همه امور به دست خداست.

 

 حجت الاسلام  تقوی عنوان کرد: طبق فرمایشات این بزرگوار نبایستی از کسی واهمه داشته باشیم و از گناه و معصیت در حضور خدا بترسیم،در امور صبر داشته باشیم، دنبال سوالات خود برویم و از اینکه چیزی را نمی دانیم شرم نکنیم و بگویم نمیدانیم.

 

حجت الاسلام و المسلمین بابایی، امام جمعه شهرستان فردوس نیز در ادامه  این جلسه اظهار دشت: امام جمعه آزادانه می تواند مطالب خودش را بیان کند.

 

امام جمعه شهرستان فردوس با اشاره به  شان و منزلت امام حسن عسکری اظهار داشت: زیارت جامعه شناسنامه ائمه اطهار(ع) است و از امام عسکری(ع) است.

 

وی با بیان برخی از مسائل فرهنگی اجتماعی شهرستان فردوس گفت:  منتظر کمک های معنوی طلاب و فضلا در فردوس هستیم و بایستی در زمینه های فرهنگی و اجتماعی ما را یاری و ایده ها و نظرات خودشان را برای ما باز گو کنند.