امروز جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷

حمایت طلاب فردوس، سرایان و بشرویه از کالاهای ایرانی شنبه ۴ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۰:۱۹


حمایت طلاب فردوس، سرایان و بشرویه از کالاهای ایرانی تعداد بازدید: ۱۳۲

در یازدهمین همایش سراسری طلاب و فضلای شهرستان های فردوس، سرایان و بشرویه با صدور بیانیه ای از خرید کالاهای ایرانی اعلام حمایت کردند.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، در یازدهمین همایش سراسری طلاب و فضلای شهرستان های فردوس، سرایان و بشرویه با صدور بیانیه ای از خرید کالاهای ایرانی اعلام حمایت کردند.

در این بیانیه آمده است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِسَالَاتِ اللَّهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّهَ وَكَفَى بِاللَّهِ حَسِيبًا

 

 

 انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی در قرن اخیر که با عنایات حضرت ولیعصر ارواحنا فداه و به دست مبارک امام راحل، رستاخیز عظیمی در دنیا و دل ها پدید آورد و امروز با هدایتهای خلف صالح وی حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای مدظله العالی مانند وجودی هست بخش و خورشیدی روشن گر روحی در کالبد ملت ما دمید.

 

به اعتراف دوست و دشمن راه پرافتخار امام راحل، با صلابت ادامه خواهد یافت، ما طلاب و فضلای منطقه شمال خراسان جنوبی در پی ندای رهبر، مولی و ولی امر مسلمین مبنی بر لزوم انقلابی ماندن حوزه ،ضمن لبیک به این ندای الهی، امور ذیل را مورد تأکید قرار می دهد:

 

۱ـطلاب وفضلای انقلابی، نسبت به تحرکات مستقیم و غیر مستقیم دشمن در حوزه های علمیه نگران و حساس هستند و بر خود لازم می دانند، ضمن حفظ هوشیاری، نسبت به اقدامات لازم برای خنثی سازی این حرکات مزورانه با فکر و اندیشه و برنامه ریزی حکمت آمیز و استفاده بهینه از نهادهای موجود حوزوی و تشکیل نهادهای منسجم و گروه های اندیشه ورز به شکل جدی راه مقابله با افکار و حرکات ضد انقلابی را شناسایی و گشودن  عرصه های فکری طلاب را در حوزه دنبال کنند.

 

۲ـ لازم است حوزه های علمیه مکتب امام راحل را چه در ۱۵ سال دوران نهضت و در طول دهه اول حاکمیت اسلامی که توسط ایشان بنیان نهاده شده و از آن پس تاکنون خلف صالح ایشان امام خامنه ای مدظله العالی بخوبی آن را بیان و تفسیر نموده و مقتضیات آن را بر حسب نیازهای روز بیان می کنند، بازخوانی، و در حوزه تبلیغی خود برای مردم با بیان منطقی و مستدل تبیین کنند و به این ترتیب نقشه های شوم دشمنان را که حساب شده در صدد تحریف فکر انقلاب هستند، نقش بر آب سازند.

 

۳ـ طلاب و فضلای انقلابی با توجه به مبانی اصولی امام راحل و امام خامنه ای مدظله العالی ضمن تقویت حاکمیت و پرداختن به امور سیاسی، فرهنگی و اجتماعی، استکبارستیزی، پرهیز از اشرافی گری، وحدت شیعه و سنی و دیگر مبانی انقلاب را به شکل صحیح و بلیغ و به دور از هیاهو تبیین می نمایند.

و انتظار دارند، نهادهای تصمیم گیر در منطقه ،از توان علمی و کارشناسی طلاب و فضلای منطقه برای غنای محتوای فرهنگی در برنامه ها بهره گیری نمایند.

 

۴ـ طلاب وفضلای منطقه بر خود لازم می دانند با تقدیر و حمایت از همه فعالیت های فرهنگی در سطح منطقه ،خصوصا با محوریت جوانان انقلابی ، ضمن ارتباط با نسل جوان ، استعدادهای خوب را شناسایی کنند و نسبت به تربیت جوانان انقلابی، زمینه رشد و جذب و حضور در حوزه های علمیه را برای جوانان فراهم نمایند.

 

۵ـ ما بر خود لازم می دانیم با انسجام و برنامه ریزی و استفاده از همه ظرفیت های موجود و ایجاد ظرفیت های جدید تبلیغ ،مسائل انقلاب را در شهرها و روستاهای منطقه با بهره گیری از جدید ترین رهنمودهای امام خامنه ای مدظله العالی به شکل جدی پیگیری نماییم.

 

۶- ما ضمن حمایت و تقدیر از رهنمودهای امام گونه ی رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای«مدظله العالی»،  با آرمانهای نظام اسلامی و ولایت مطلقه فقیه تجدید پیمان می کنیم و اعلام می‌داریم: نسبت به مصرف اجناس داخلی و اقتصاد ملی تعصب داریم و امیدواریم دولت و مسئولین به وظیفه مهم و ذاتی خود یعنی خدمت به مردم و رفع مشکلات اقتصادی بپردازند و تلاش کنند تا مشکل بیکاری و اشتغال‌، گرانی و رکود حل شود.

 

۷- طلاب و فضلای منطقه ضمن حمایت از برنامه های ادارات و نهادها و سازمان ها در بستر سازی ،پیشرفت و رشد اقتصادی و کمک به تولید و اشتغال در منطقه از مسئولان و مدیران انقلابی انتظار دارد در تمام برنامه ها، توجه جدی به ارزشهای اسلامی و انقلابی را نموده و جلو برنامه های خلاف موازین شرعی را بگیرند ‌.

 

در پایان ضمن دعای علو درجات  برای امام راحل و همه شهدای اسلام به ویژه شهدای علم و فضیلت ، طول عمر با عافیت برای همه علمای ربانی و مراجع عظام به ویژه آیت الله العظمی امام خامنه ای مدظله العالی ، توفیق درک حضور و ظهور حضرت ولیعصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف ) را از خدای منان خواستاریم.

 

گفتنی است، یازدهمین همایش سراسری طلاب و فضلای شهرستان های فردوس سرایان بشرویه در روز دوم فروردین ۹۷ به میزبانی شهرستان فردوس برگزار شد.