امروز جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷

نخستین همایش استانی طلاب خراسان جنوبی برگزار شد شنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۱:۰۷


نخستین همایش استانی طلاب خراسان جنوبی برگزار شد تعداد بازدید: ۷۴

نخستین گردهمایی طلاب و فضلای خراسان جنوبی در سال جدید عصر جمعه 14 اردیبهشت 97 با حضور حجت الاسلام والمسلمین عبادی نماینده ولی فقیه در استان در نمازخانه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد.
 
به گزارش خبرنگار  پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، نخستین گردهمایی طلاب و فضلای خراسان جنوبی در سال جدید عصر جمعه 14 اردیبهشت 97 با حضور حجت الاسلام والمسلمین عبادی نماینده ولی فقیه در استان در نمازخانه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد.
 
تاکید بر انقلابی ماندن حوزه علمیه
 
در ابتدای جلسه حجت الاسلام و المسلمین علی قربانی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب دغدغه احیای امید و اعتماد را در بین مردم را دارند، گفت: ایشان در دیدار با مسئولان و همچنین در دیدار با مجمع نمایندگان بر انقلابی ماندن تاکید می کنند. 
 
نماینده طلاب شهرستان قاین با تأکید بر انقلابی ماندن حوزه‌های علمیه بیان کرد: یکی از راه‌های انقلابی ماندن حوزه علمیه که از مطالبات رهبر معظم انقلاب است، برپایی گردهمایی و نشست‌های مجمع طلاب است.
 
وی با تأکید بر تشریفات زدایی و ساده زیستی مسئولان گفت: از امور ضروری، آسان شدن ارتباط بین مردم و مسؤولان و کارگزاران؛ چراکه این عمل امید و سبب افزایش اعتماد مردم نسبت به این جایگاه شده و در رفع مشکلات مردم تأثیر زیادی ایفا می‌کند.
 
نماینده طلاب قاین ادامه داد: متأسفانه وضعیت تشریفات و عدم ارتباط‌ بین مسئولان و مردم، برای برخی توهماتی ایجاد می‌کند که بایستی با ارتباط‌گیری قوی‌تر و بیشتر با مردم، این توهمات را بی‌اثر کرد.
 
 
ظرفیت علمی، فرهنگی و پژوهشی عظیمی در خراسان جنوبی وجود دارد
 
همچنین حجت الاسلام و المسلمین عباس رضوانی نسب نماینده طلاب شهرستان فردوس در ادامه نشست بیان کرد: ظرفیت عظیمی در حوزه علمیه خراسان جنوبی وجود دارد که هرکدام می‌توانند برنامه‌های مختلفی در سطح علمی، پژوهشی، فرهنگی و دیگر عرصه ها ایفا کنند.
 
عضو هیات رئیسه مجمع نمایندگان طلاب مطرح کرد: در دهه‌های اخیر این اولین نشستی است که با حضور نماینده معظم ولی فقیه صورت می‌گیرد و بایستی این‌گونه نشست‌ها ادامه داشته باشد تا آثار آن مشهود شود.
 
امام جمعه محور فعالیت های فرهنگی استان است
 
همچنین حجت الاسلام و المسلمین ابوالحسن بارانی با اشاره به اینکه حوزه علمیه خراسان این ظرفیت را دارد که بهترین حوزه در سطح کشور شود گفت: این حوزه می تواند در فنون مختلف دارای متخصص باشد و با محوریت حجت الاسلام و السلمین عبادی  به یک حوزه مطرح در کشور تبدیل شود.
 
عضو مجمع نمایندگان طلاب اظهار داشت: طلاب و فضلای استان خراسان جنوبی دارای متخصصین خوبی در همه زمینه ها هستند بنابراین بایستی از آنها در جاهای گوناگون استفاده شود.
 
وی همچنین از نماینده ولی فقیه تقاضا کرد که سند چشم اندازی برای حوزه علمیه بیرجند تنظیم شود و در این سند همه نیازهای طلاب پیش بینی شود تا در آینده شاهد موفقیت های بیشتری باشیم.
 
مجمع نمایندگان قلب حوزه های علمیه است
 
همچنین حجت الاسلام و المسلمین دهقانی با اشاره به اهمیت وجود حوزه ها در نظام اسلامی گفت: اگر نظم تمام تلاش خود را انجام بدهد ولی حوزه علمیه توانمند نباشد، این نظام رشد نباتی دارد و رشد اسلامی و انسانی ندارد.
 
وی با بیان اینکه حوزه مغز متفکر نظام اسلامی است، گفت: همانگونه که حوزه مغز متفکر نظام اسلامی است مجمع نمایندگان طلاب هم قلب حوزه های علمیه است، یعنی خون رسانی به تمام نقطه ای حوزه را بر عهده دارد، بنابراین بایستی جایگاه مجمع نمایندگان طلب را قدر بدانیم و مسئولان به آن بها بدهند.