امروز جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷

فرصت ها و تهدیدها تبلیغی روحانیت از نگاه رئیس جامعه الزهرا یکشنبه ۵ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۸:۲۳


فرصت ها و تهدیدها تبلیغی روحانیت از نگاه رئیس جامعه الزهرا تعداد بازدید: ۸

رئیس جامعه الزهرا(س)، در همایش سراسری طلاب و فضلای فردوس، سرایان و بشرویه که در شهرستان فردوس برگزار شد به بیان برخی فرصت ها و تهدیدها برای روحانیت اشاره کرد.
 
 
 
 
 
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمود مدنی بجستانی، رئیس جامعه الزهرا(س)، دوم فروردین ماه 97 در همایش سراسری طلاب و فضلای فردوس، سرایان و بشرویه که در شهرستان فردوس برگزار شد به بیان برخی فرصت ها و تهدیدها برای روحانیت اشاره کرد.
 
وی افزود: امروز فرصت بسیار خوبی برای تشیع و روحانیت فراهم شده است که باید از این فرصت به خوبی استفاده کنیم؛ امروز فرمانده کل قوا، ولی فقیه است که در تاریخ نظیر آن را نداریم.
 
رئیس جامعه الزهرا(س) تصریح کرد: این کشور تحت نظر روحانیت اداره می شود و این فرصت به برکت خون شهیدان و رهبری امام راحل فراهم شده است و تشیع هیچ وقت چنین فرصتی را نداشته است و نباید از این فرصت غفلت کنیم. امروز روحانیت همچنان جایگاه بسیار زیاد در میان جامعه و مردم دارد و دشمن از این فرصت استفاده می کند و می خواهد میان مردم و روحانیت جدای بیاندازد.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود به فراهم شدن فرصت تبلیغی در فضای مجازی اشاره کرد و گفت: امروز فضای مجازی و امکانات ارتباطی یک فرصت ویژه و فوق العاده ای است، شیعه می تواند از این فرصت برای تبلیغ معارف اسلامی بهترین استفاده را ببرد.
 
حجت الاسلام مدنی خاطر نشان کرد: کنار این فرصت، تهدیدهای وجود دارد که باید آن ها را بشناسیم در حال حاضر دو نوع تهدید درونی و بیرونی وجود دارد که ما تنها بخش درونی آن را اشاره می کنیم. 
 
وی تهدیدهای رفتاری و دانشی را از جمله تهدیدها درونی برای روحانیت در فضای مجازی دانست و ادامه داد: جدا شدن از مردم و احساس قدرت منهای مردم از جمله این تهدیدها به شمار می آید، آن روزی که طلبه و روحانی و امام جمعه ای، مردم را کاره ای نداند و پایگاه مردمی را از دست دهیم،سقوط خواهیم کرد.
 
رئیس جامعه الزهرا(س) تاکید کرد: امروز نباید علمای جبار باشیم، ثمره علم تواضع است، اگر مجتهد و اعلم و مفسر و فیلسوف شویم و احساس غرور کنیم، آن علم نیست، چون ثمره علم تواضع است، اگر ثمره آن تواضع بود مشخص است که میوه داده است.
 
وی ادامه داد: دومین تهدید رفتاری، تمایل به دنیا است، اگر خدای نکرده دنیا مزه کند آن وقت رسالتمون را نخواهیم توانست انجام داد.
 
حجت الاسلام مدنی به افزایش دانش جوانان در عصر حاضر اشاره کرد و خطاب به روحانیان گفت: امروز قالب جوانان دانشگاهی هستند، طلبه های جوان امید آینده حوزه هستند مجموعه دانش بشری از اول تاکنون در هر سال دو برابر می شود این رشد فزایند علم است، روحانیت باید با همین روند خودش را تطبیق بدهد، به دنبال تراشیدن القاب نباشیم به دنبال نیازها روز جامعه باشیم. نزدیک به 40 سال از شهادت شهید مطهری می گذرد؛ اما هیچ کتابی در این حجم یافت نمی شود با وجود اینکه این کتاب ها در 50 سال گذشته نوشته شده است.
 
وی دوری از مباحث علمی و دانشی و همچنین سطحی نگری را از دیگر تهدیدها برای روحانیت دانست و اظهار داشت: طلاب بدون مطالعه منبر نروند واز  قافله دانشی جهان دوری نکنند و با سطح نگری معارف را تبلیغ نکنند. متاسفانه برخی در منابرشان با بیان های سطحی نگری تنها به دنبال بیان خواب و کرامات هستندو  می خواهند از این طریق معارف را تبیین کنند در حالی که این روش درستی نیست.