امروز جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷

نقد اندیشه و تفکرات داعش در آثار شهید مطهری دوشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۲۹:۰۸


نقد اندیشه و تفکرات داعش در آثار شهید مطهری تعداد بازدید: ۸

امروز تفکرات و مبانی داعش را وقتی بررسی کنیم، اینکه ریشه تفکرات داعش چیست؟ به خوبی آسیب ها و انحرافات آن در آثار شهید مطهری بیان شده است؛ بنابراین کسی که آثار شهید مطهری را مطالعه کرده باشد به راحتی می تواند تفکرات داعشی را نقد کند.
 
 
 
 
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، حجت الاسلام والمسلمین عباس رضوانی نسب، عضو هیئت رییسه مجمع نمایندگان طلاب در مراسم اختتامیه تجلیل از برترین های طرح شهید مطهری در مدرسه علمیه حقانی گفت: این طرح از حدود سال 74 در قم راه اندازی شد و در همین سه دهه همه طلابی که شرکت کرده اند بسیار رضایت دارند و پشیمان نیستند و کسانی که شرکت نکرده اند ابراز پشیمانی می کنند.
 
معاون آموزشی بنیاد علمی - فرهنگی شهید مطهری، گفت: کسانی که طرح سیر مطالعات شهید مطهری را مطالعه می کنند به یک چارچوب فکری و نظام فکری منظمی دست می یابند.
 
وی افزود: با گذشت بیش از سه دهه از زمان شهادت شهید مطهری همچنان آثار ایشان قابل استفاده است، حتی عوام و خواص به خوبی از آن بهره می گیرند، امروز مبلغان از یک کتاب ساده استاد مطهری به نام داستان راستان می توانند در منابر خود استفاده های فراوانی ببرند حتی بسیاری از مباحث روز در همین کتاب ساده ایشان دیده می شود.
 
حجت الاسلام رضوانی نسب خاطر نشان کرد: طلاب اگر می خواهند نظام فکری منظمی داشته باشند و در مسائل فرهنگی، سیاسی و اجتماعی صاحب نظر باشند، پیشنهاد می شود که حتما کتاب های شهید مطهری را مطالعه کنند تا این موفقیت را بدست بیاوند.
 
وی ادامه داد: کسانی که آثار شهید مطهری را مطالعه کنند، اندیشه و جریان انقلابی در آن ها پویا می شود به همین دلیل رهبر معظم انقلاب همیشه بر مطالعه این آثار تاکید فراوان داشتند.
 
عضو هیئت رییسه مجمع نمایندگان طلاب گفت: آنانی که طرح شهید مطهری را مطالعه کرده اند از روحیه علمی و نقد منصفانه برخوردارند، امروز باید نقد منصفانه را از آثار شهید مطهری آموخت، رسانه ها می توانند این فرهنگ را به خوبی در جامعه حاکم کنند.
 
وی افزود: متاسفانه گاهی برخی نقدهای که در جامعه و رسانه ها صورت می گیرد به دور از انصاف است و ما نیازمند نقد منصفانه هستیم؛ گفتمان سازی برای گسترش و فراگیر شدن آثار شهید مطهری می تواند در این زمینه بسیار ارزنده باشد.
 
معاون آموزشی بنیاد علمی - فرهنگی شهید مطهری، یادآور شد: حوزه های علمیه بر تهذیب نفس بسیار تاکید دارند، کتاب های شهید مطهری بسیار از مسائل اخلاقی را به مخاطب تعلیم می دهد  و در این زمینه نکات بسیار نابی دارد، انسانی می تواند بهترین مراحل سیر و سلوک را از این کتاب ها بیاموزد.
 
وی گفت: امروز تفکرات و مبانی داعش را وقتی بررسی کنیم، اینکه ریشه تفکرات داعش چیست؟ به خوبی آسیب ها و انحرافات آن در آثار شهید مطهری بیان شده است؛ بنابراین کسی که آثار شهید مطهری را مطالعه کرده باشد به راحتی می تواند تفکرات داعشی را نقد کند.