امروز جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷

نخستین جلسه طلاب فردوسی در قم برگزار شد سه شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۰:۲۱


نخستین جلسه طلاب فردوسی در قم برگزار شد تعداد بازدید: ۱۵

همزمان با نزدیک شدن ایام تبلیغی، جلسه هم اندیشی طلاب و فضلای فردوسی از سوی امام جمعه این شهر در قم برگزار شد.
 
 
 

 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع، حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا بابایی امام جمعه فردوس در خراسان جنوبی که این روزها به شهر مقدس قم سفر کرده است، شامگاه دوشنبه 17 اردیبهشت ماه در جمع طلاب و فضلای این شهر شرکت کرد.

 

براساس این گزارش، این جلسه با دعوت امام جمعه شهرستان فردوس و به منظور بررسی برنامه های فرهنگی و تبلیغی این شهر و گزارشی از وضعیت فرهنگی و سیاسی در این منطقه برگزار شده بود که طلاب وفضلای این شهر به مدت یک سال در یک هم اندیشی با حضور امام جمعه شهرستان در ساختمان انجمن های علمی حوزه در قم به بحث و تبادل نظر پرداختند.

 

حجت الاسلام عباس رضوانی نسب، مدیر عامل موسسه فرهنگی مشکات و نماینده طلاب فردوس در آغاز این جلسه ضمن خیر مقدم به طلاب و امام جمعه گزارشی از فعالیت های این مجمع و موسسه مشکات ارائه کرد.

 

وی به سفر هفته گذشته حجت الاسلام والمسلمین عبادی، امام جمعه و نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اشاره کرد و سفر وی را بسیار موفقیت آمیز و پربار دانست.

 

حجت الاسلام رضوانی نسب، برگزاری هم اندیشی با مدیران مراکز حوزی همچون جامعه المصطفی العالمه، مرکز مدیریت حوزه های علمیه، مرکز خدمات حوزه های علمیه، رییس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی را از جمله برنامه های سفر امام جمعه و هیأت همراه از استان خراسان جنوبی عنوان کرد.

 

وی از تشکیل کارگروه همکاری میان حوزه علمیه خراسان جنوبی و مراکز حوزوی در قم خبر داد و گفت: این کارگروه های در قالب یک هیأت 9 نفره درباره موضوعات مختلف تشکیل جلسه خواهند داد و قرار شد که دستاوردهای سفر امام جمعه به شهر مقدس قم دنبال شود.

 

در ادامه این جلسه حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا بابایی، امام جمعه فردوس ضمن گزارش کلی از وضعیت فرهنگی، اجتماعی و سیاسی منطقه از طلاب و فضلای حوزه خواست که جهت ارتقایی سطح فرهنگی و تبلیغی استان به منطقه خود بازگردند.

 

وی وجود طلاب وفضلای حوزه را در منطقه فردوس بسیار ضروری خواند و همچنین درباره برخی موضوعات حوزوی با طلاب و فضلای این شهر بحث و تبادل نظر کرد.