امروز جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷

روحانیت ادامه دهنده رسالت پیامبران هستند چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۵۷:۵۱


روحانیت ادامه دهنده رسالت پیامبران هستند تعداد بازدید: ۲۸۴

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدی پور بابیان اینکه روحانیت یک ارزش بسیار مهمی است که خداوند به جامعه ما عطا کرده است، گفت: درواقع روحانیت ادامه دهنده رسالت پیامبران هستند و در این راه نبایستی کوتاهی کنند و باقوت کار خود را انجام بدهند.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع نمایندگان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمود مهدی پور، پژوهشگر و محقق حوزه علمیه در جلسه طلاب و فضلای شهرستان طبس مقیم قم با تبریک سالروز به امامت رسیدن امام زمان(عج) گفت: در عالم اسلام دونقطه قوت داریم.

 

 وی ادامه داد: نخست، محبت و معرفت اهل‌بیت(ع) به‌عنوان یک نقطه قوتی است که در عالم اسلام وجود دارد، و جامعه و ایران اسلامی ما هم از این نعمت برخوردار است.

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدی پور یکی از مهم‌ترین عوامل نجات بشریت را عشق به اهل‌بیت(ع) دانست و اظهار داشت: عشق به اهل‌بیت(ع) در جامعه ما مشخص است و در اربعین، عاشورا و نیمه شعبان آن را به عین مشاهده می‌کنیم.

 

این پژوهشگر و محقق عنوان کرد: عشق به اهل‌بیت(ع) یکی از نقاط قوت پایگاه‌های آگاهی، بیداری و ظلم‌ستیزی برای بشریت است که خداروشکر این نعمت در خطه طبس هم کارساز بوده است.

 

وی نقطه دوم قوت در عالم اسلام را حضور روحانیت، علما و فضلا در جامعه دانست و اظهار داشت: خداوند متعال این شرایط را برای شما طلاب فراهم کرده است که زندگی خود را جمع کنید و به قم مهاجرت کنید تا علم دفاع از قرآن و اهل‌بیت را بر دوش بگیرید.

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدی پور بابیان اینکه روحانیت یک ارزش بسیار مهمی است که خداوند به جامعه ما عطا کرده است، گفت: درواقع روحانیت ادامه دهند رسالت پیامبران هستند و در این راه نبایستی کوتاهی کنند و باقوت کار خود را انجام بدهند.

 

وی با اشاره به اینکه ما به‌عنوان طلبه خودمان را با دو لقب شاگرد امام صادق(ع) و سرباز امام زمان(عج) مطرح می‌کنیم، تصریح کرد: اگر بخواهند بعد عملی را عنوان کنند می‌گویند شاگرد امام صادق(ع) و اگر بخواهند بعد ظلم‌ستیزی را مطرح کنند سرباز امام زمان(عج) بودن را لقب طلبه می‌دانند.

 

 حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدی پور در ادامه به بایدها و نبایدهای که سرباز امام زمان(عج) بایستی نسبت به ساحت مقدس حضرت ولی‌عصر(عج) رعایت کند اشاره کرد و گفت: انکار، شک، غفلت، عدم تحریف شخصیت، خصومت، بی‌حرمتی نسبت به آن بزرگوار و غصب حقوق حضرت ولی‌عصر(عج)، دوستی با دشمنان و دشمنی با دوستان ایشان مهم‌ترین کارها و نبایدهای است که ما باید نسبت به آن اهتمام نشان دهیم.

 

وی در پایان به برخی از بایسته ها اشاره کرد و اظهار داشت: ایمان به خدا و رسولش و امام جزء شرایط هر مؤمن و مسلمانی است و بایستی در مقابل امام خودمان تسلیم باشیم برای آن صلوات هدیه کنیم و به نیابت از ایشان قرآن تلاوت کنیم.