امروز جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷

هم اندیشی طلاب طبسی در قم برگزار شد سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۵:۲۹


هم اندیشی طلاب طبسی در قم برگزار شد تعداد بازدید: ۳۰۸

همزمان با سالروز آغاز امامت دوازدهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت مهدی موعود(عج) هم اندیشی طلاب و فضلای حوزه علمیه شهرستان طبس مقیم قم با حضور نمایندگان و برخی از علمای این استان در قم برگزار شد.
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع نمایندگان طلاب، جلسه طلاب و فضلای شهرستان طبس مقیم قم در مکان ثابت برگزاری دعای ندبه خیابان شهید صدوقی کوچه 53 پلاک 5 با حضور آیت‌الله نجم الدین طبرسی و حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید ابراهیم مهاجریان مقدم برگزار شد.
 
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدابراهیم مهاجریان مقدم امام‌جمعه طبس با عرض تبریک سالروز امامت حضرت مهدی(عج) گفت: آغاز امامت حضرت بقیه‌الله(عج) امیدی است برای همه مستضعفان جهان، بنابراین این روز را باید جشن گرفت و گرامی داشت.
 
وی بابیان اینکه خون شهدای مدافع حرم حاصل داد و پیروزی های اخیر بدست آمد، اظهار داشت: پیروزی جریان مقاومت و نیروهای اسلامی در ریشه‌کن کردن گروه تکفیری داعش امری بسیار مهم و باعظمت است.
 
امام‌جمعه طبس بابیان اینکه جریان حکومتی که تحت عنوان داعش در نظر داشتن در منطقه به وجود بیاورند ناکام ماند، تصریح کرد: همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب در فرمایشات خود عنوان کردند نبایستی از کید و مکر آمریکا نسبت به اسلام غافل شد.
 
حجت‌الاسلام مهاجریان مقدم، نقش روحانیت را در هوشیار ساختن مردم در مقابل کید و مکر آمریکا پررنگ دانست و اظهار داشت: روحانیت بایستی مسائل را برای مردم تبیین کند و چهره واقعی آمریکا و نقش‌های پلید آن‌ها را برای مردم روشن کنند.
 
وی در ادامه با اشاره به زلزله کرمانشاه ابراز کرد: در سال 57 در طبس زلزله‌ای آمد و مردم آن منطقه طعم زلزله را چشیده‌اند والان حال مردم زلزله‌زده کرمانشاه را کاملاً درک می‌کنند و کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود را برای هم‌وطنان خود ارسال کردند.
 
امام‌جمعه طبس با اشاره به اینکه مردم کرمانشاه در وضعیت سخت و طاقت‌فرسایی به سر می‌برند، گفت: زمانی که این اتفاق افتاد به روحانیت عرض کردم که روحانیت بایستی در کمک به مردم این منطقه پیش‌قدم باشند و همان‌گونه که شاهد بودیم روحانیت در این مسأله بسیار فعال بودند و نقش مهمی داشتند.
 
وی عنوان کرد: حوزه برادران و خواهران نسبت به سال‌های گذشته رشد خوبی داشته  و نسبت به سال‌های گذشته حدود 20 درصد پذیرش بیشتری بوده است؛ ولی پذیرش هنوز به آن حد مطلوب نرسیده است.
 
حجت‌الاسلام مهاجریان مقدم یکی از مشکلات طبس را کمبود روحانی مستقر در روستاها دانست و اظهار داشت: در منطقه طبس روستاهای زیادی است که در آن‌ها روحانی وجود ندارد و مردم از داشتن و استفاده کردن از وجود روحانی محروم هستند بنابراین طلابی که شرایط لازم را دارا هستند، موظفند که به این روستاها مهاجرت کنند.
 
وی عملی کردن شعار اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل را یکی از راهکارهایی دانست که باید به جد پیگیر آن بود و در ادامه گفت: منطقه طبس دارای منابع طبیعی خدادادی فراوانی است که اگر از آن‌ها به‌درستی در تولید استفاده شود هم مشکل بیکاری خیلی از جوانان از بین می‌رود و هم‌سود کلانی برای منطقه و کشور دارد.